سفارش تبلیغ
صبا ویژن

آشنایی با میز منشی و اهمیت آن

 

 

میز منشی دسته ای از میزهای اداری است که غالبا در شرکت ها، ادارات و سازمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع میزها در طرح ها، مدل ها و رنگ های گوناگونی طراحی و تولید شده و به منظور استفاده مصرف کنندگان به بازار عرضه می گردند.
جنس، رنگ، ارتفاع و ابعاد مهم ترین ویژگی هایی هستند که به هنگام خرید میز منشی باید مورد توجه قرار بگیرند. لازم است که رنگ این دسته از میزها با سایر ابزار موجود در فضای کسب و کار و دکوراسیون همخوانی داشته باشند.جالب است بدانید که میز منشی مناسب یکی از اصلی ترین عناصر موجود در دفتر کار در ادارات و سازمان ها است. این میزها توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده و موجب حفظ حریم شخصی منشی و حیطه کاری وی می گردد. فراهم ساختن کارایی و راحتی اپراتور از دیگر مزایای میز منشی محسوب می گردد.
ارگونومیک بودن، طراحی زیبا، شیک و متناسب، رنگ، جنس، میزان فضای در دسترس و ارتفاع از جمله استانداردهایی هستند که توجه به آن ها منجر به خرید میزی مناسب خواهد شد. بی شک مناسب بودن میز منشی تاثیر چشمگیری در موفقیت کسب و کار و ایجاد اعتماد ارباب رجوع خواهد داشت.

تفاوت میز منشی با میز کانتر

میز کانتر و میز منشی مناسب یکی از تاثیرگذارترین مبلمان داخلی ادارات هستند. علت این امر نیز از مهم بودن قسمت پذیرش کسب و کارها سرچشمه می گیرد. همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، انتخاب صحیح این دسته از میزها می تواند زمینه جلب رضایت و اعتماد مشتری را فراهم سازد. گفتنی است که این دو میز تفاوت های قابل توجهی با یکدیگر دارند.
اصلی ترین و قابل توجه ترین تفاوتی که میان میزهای منشی و میز کانتر وجود دارد، ارتفاع آن ها است. لازم به ذکر است که ارتفاع کانترها بین 90 تا 150 سانتی متر و ارتفاع میزهای منشی در حدود 70 تا 100 سانتی متر است.
کانترها را غالبا به عنوان نوعی پیشخوان به منظور استفاده مشتریان برای کارهای گوناگون نظیر کارهای نوشتاری قرار می دهند. این در حالی است که میزهای منشی تنها متعلق به شخص منشی بوده و دیگران باید نسبت به رعایت حریم کاری وی بکوشند.
عمده میزهای منشی دارای یک صندلی همراه به منظور استفاده شخص منشی هستند. اما این مسئله در مورد میزهای کانتر صادق نیست و این دسته از میزهای مورد استفاده در شرکت ها و ادارات صندلی ندارد. گفتنی است که امکان طراحی صندلی برای این میزها با در نظر گرفتن سایر اجزای دکوراسیون محیط مورد نظر امکان پذیر است. لازم به یادآوری است که میز کانتر و میز منشی علاوه بر تفاوت در ارتفاع در ابعاد طولی و عرضی نیز متفاوت هستند.

اهمیت میز منشی مناسب

از مهم ترین دلایل اهمیت میز منشی قرارگیری آن در مقابل درب ورودی سازمان است. این امر موجب شده است که این دسته از میزها در اولین نگاه به چشم مراجعین آمده و موجب ایجاد دیدگاهی در ذهن آنان شوند. بنابراین این میز باید به گونه ای طراحی شود که دارای تناسب خاصی با دکوراسیون و فضای کسب و کار داشته باشد. از آن جا که منشی مسئولیت مدیریت ارتباط با مشتریان را عهده دار می باشد، میز منشی از اهمیت فراوانی برخوردار است. همین امر باعث شده است که انتخاب دکوراسیون مناسب که میزهای منشی یکی از مهم ترین اجزای آن محسوب می شوند، علاوه بر تاثیرگذاری بر جذب رضایت و اعتماد مشتری موجب افزایش چشمگیر پرستیژ کاری کسب و کار خواهد شد.
از آن جهت که عملکرد یک شرکت به طور قابل توجهی تابع عملکرد کارکنان آن که یکی از مهم ترین آن ها منشی است، می باشد، بنابراین میز این دسته از کارکنان شرکت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

نحوه قرارگیری میز

ضروری است که نحوه قرارگیری میز منشی موجب سلب آرامش و تمرکز کاری منشی نشود. گفتنی است که استقرار این دسته از میزها در قسمت هایی نظیر کنار درب ورودی، نزدیک پنجره، مجاورت وسایل سرمایشی و گرمایشی و مکان هایی از این قبیل زمینه اختلال در عملکرد منشی را تشدید نموده و از کارایی او می کاهد.
یکی از موارد موثر در انتخاب نحوه قرارگیری این دسته از میزها امکان ارتباط درست و رو در روی منشی با ارباب رجوع می باشد. تابیدن نور از پشت میز منشی به دلیل قرارگیری ارباب رجوع در مقابل آفتاب در حین صحبت با منشی نمی تواند گزینه مناسبی باشد.
اشراف منشی بر تمام محیط اداره و شرکت یکی از مواردی است که باید در قرارگیری میز منشی مورد نظر واقع شود. عدم امکان دسترسی مراجعین به مکان قراردهی اسناد نیز نکته ای مهم و حائز اهمیت در این زمینه می باشد.

انتخاب رنگ میز منشی مناسب

وجود تناسب میان رنگ میز منشی مناسب اداری با سایر اجزای موجود در دکوراسیون شرکت و اداره می تواند ضمن زیبایی بخشی به محیط کاری، موجب افزایش گیرایی آن نیز گردد. هم رنگ بودن مبلمان اداری و میزهای منشی با آرم و لوگو شرکت یکی از زیباترین خلاقیت هایی است که امروزه در میان شرکت ها بسیار متداول شده است.
البته رنگ بندی این دسته از میزها به سلیقه فردی کارفرما نیز وابسته است. اما به عنوان نکته ای مهم باید توجه داشت که انتخاب رنگ این میزها باید به گونه ای باشد که حس رسمی بودن فضا را سلب نکند. به کارگیری رنگ های یک دست و ملایم می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

انواع میز منشی

این میزها در انواع مختلفی در بازار موجود می باشند و تقریبا برای تمامی محیط ها و شرکت ها با توجه به فضای کسب و کار می توان مدل مناسبی یافت از جمله برخی انواع این میزها عبارتند از:

میز منشی مدرن

این دسته از میزها یکی از زیباترین انواع میزهای منشی هستند که در ساخت آن ها از مواد اولیه ای نظیر چوب، ام دی اف، کورین، شیشه، شیشه رنگی و... بهره گرفته می شود.

میز منشی ساده

این نوع میزهای منشی دارای ظاهری ساده بوده و با استفاده از مواد اولیه ای همچون چوب، شیشه، ام دی اف و... ساخته می شوند.

میز منشی کلاسیک

میزهای منشی کلاسیک یکی از مناسب ترین میزهای دارای سبک نوین هستند. این میزها دارای نمایی فوق العاده بوده و غالبا در سازمان هایی دارای یک یا دو منشی مورد استفاده قرار می گیرند.

میز منشی شیک

این دسته از میزها همخوانی جذابی با محیط داشته و با دکوراسیون فضای کسب و کار سازگار می باشند. همین امر موجب شده است که زیبایی و شیک بودن خاصی به محیط ببخشند.

مبلمان اداری آریا چیله، ضامن ایجاد کسب و کاری شیک!

فروشگاه اینترنتی مبل اداری آریا چیله یکی از بزرگ ترین فعالان عرصه طراحی، تولید و عرضه مبلمان اداری در شکل ها و طرح های شیک و جذاب می باشد. با اعتماد به آریا چیله شیک بودن و زیبایی را به محیط کسب و کار خود هدیه دهید. خاص باشید تا در ذهن ارباب رجوعتان ماندگار شوید!